×

345 bestesi olan sanatçı

Soner Özer

345 bestesi olan sanatçı

345 bestesi olan sanatçı, yeni albümünü piyasaya sürmeye hazırlanıyor

36’sı TRT repertuvarında olmak üzere 345 bestesi bulunan Soner Özer, Ben Sevmeyi Bilemedim isimli 3. albümünü nisan sonuna kadar dijital platformlarda yayımlayacağını duyurdu. Sanatçı, bestelerinin kendisine ait olduğu 12 şarkılık albümünü TRT İstanbul Radyosu’nun tecrübeli bir ses sanatçısının yorumladığını açıkladı

Farklı akımların da doğmasıyla dinamik bir yapıya sahip olan Türkiye müzik endüstrisi, yeni seslerle ve eserlerle her geçen gün büyüme devam ediyor. Son olarak, 36’sı TRT repertuvarında bulunmak üzere toplam 345 bestesi olan Soner Özer, Ben Sevmeyi Bilemedim isimli 3. albümünü nisan sonuna kadar dijital platformlarda yayımlayacağını duyurdu. Bestesini kendisinin yaptığı 12 şarkıyı, müzik sanatçısı Cengizhan Sönmez’in seslendirdiğini açıkladı. 

Albümün hikayesini paylaşan Bestekar Soner Özer, “Benim yaptığım bestelerden oluşan ve Cengizhan Sönmez’in kendine has yorumunu kattığı albümü, yakında halkımızın beğenisine sunacağız. Yakın zamanda 4 şarkıya klip çekeceğiz. Ardından da albümü tüm dijital platformlarda yayımlayacağız. Bu süreçte emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ediyorum” dedi. 

“Albüm için 40 küsür şarkı arasından 12 tanesini seçtik”

Bu albümün bir seçkiden oluştuğunu belirten Soner Özer, “TRT İstanbul Radyosu’nun tecrübeli ses sanatçısı, yapımcısı ve aynı zamanda bestekar olan Cengizhan Sönmez ile yapımcılığını yaptığı bir canlı yayında tanıştık. Son derece dostane ve yeni bestelere önem veren tavırları, beni çok etkilemişti. Kendisiyle bir araya gelerek yeni bir albüm için görüştük. Fikirlerimizin aynı paralelde olduğunu fark ettik ve daha ilk görüşmede albüm yapmak konusunda mutabık kaldık. Kısa sürede kendisine inceleyip seçmesi için 40 küsür yeni bestemi yolladım ve 12 şarkı seçip çalışmalara başladık. Albümü, A.E. Production Stüdyoları’nda hem Cengizhan Bey hem de kıymetli aranjör Fırat Özbaylar rehberliğinde hazırladım. Albümümün tüm müzikseverlerin ilgisini çekeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı. 

“Her kesimden müziksevere hitap ediyor”

Bestekar Soner Özer, “2023 yazında hazırlamaya başladığımız albümü, aralık sonunda tamamladık. Yeni şarkılarım, diğer albümlere göre daha dinamik ve ritimsel altyapıya sahip. Tüm müzikseverlerin kendinden bir şey bulacağı tarzlardan oluşuyor” diyerek sözlerini şöyle sonlandırdı:

“Bestelerimi genelde iki yöntemle yapıyorum. Birincisi, internet kaynaklarından görüp içime sinen şarkı sözlerinden, diğeri ise tanıştığım ve takdir ettiğim önemli söz yazarlarının bana gönderdiği sözlerden. Çoğu da sanatsal niteliği çok yüksek sözler oluyor. Bu yüzden, yorumlanması ne kadar sürerse sürsün değerini koruyor. Ben de bu albümün zamanla değer kazanarak, her kesimden müzikseverin takdirini toplayacağını düşünüyorum.”