×

KOKU TUTKUSUNDAN FİLİZLENEN BAŞARI HİKÂYESİ

KOKU TUTKUSUNDAN FİLİZLENEN BAŞARI HİKÂYESİ

KOKU TUTKUSUNDAN FİLİZLENEN BAŞARI HİKÂYESİ

KOKU TUTKUSUNDAN FİLİZLENEN BAŞARI HİKÂYESİ Onlar tutkularının peşinden koşan ve artık dünya çapında bilinen ilk Türk parfüm sanatçılarından  Ceyhan & Erhan Elmas kardeşler. Adlarını, markalarına altın harflerle yazdıran Fratelli Diamanti. 2003 yılında başlayan bu serüvende; kokuların peşinden tutkuyla koşan kardeşler, Avrupa’nın tüm koku kentlerinden geçen rotalarının sonunda 2010 yılında Milano’nun sanatsal atmosferinde bu tutkuyu hayat tarzları olarak benimsediklerini anlatıyorlar. Adını önce İtalya’da birçok ünlü niş parfüm markasının önüne geçerek, sonrasında ise Avrupa’da duyuran Elmas Kardeşler, “Bir parfümden fazlası…” diye tanımladıkları parfümlerinin içinde tüm heyecanlarını, tutkularını ve hikayelerini paylaşmak amacıyla yola çıktıklarını ifade ediyorlar. Milano’daki konsept parfüm mağazalarında ilk aşamada küçük bir kitleyle bu keyfi paylaşan Elmas Kardeşler, hep bu işin sanat tarafında kalmayı tercih etmişler.

TUTKU OLARAK BAŞLADI DÜNYA MARKASI OLDU…

2019 yılında merkezini Türkiye’ye, medeniyetler arasında tarihsel bir köprü niteliğindeki İstanbul’a taşımaya karar verdiklerinde ise; bugünkü Fratelli Diamanti’nin ilk adımları atılmış oluyor. Bugün markaları dünya çapında bilinen bir değer. Kokuların bir hayat tarzı olarak benimsendiği neredeyse her coğrafyada varlar. Katar, Kuveyt, Abu Dabi, Bahreyn, Umman, Yemen, Libya, Filistin, İsrail, Milano ve İstanbul’da 23 konsept mağazasında misafirleriyle buluşuyorlar. İtalyan stilini benimseyen, Türk markası Fratelli Diamanti (Elmas Kardeşler), Fransız ve İtalyan koku sektörleri başta olmak üzere tüm dünyanın merceği altında büyümeye devam ediyor.

PARFÜM DEĞİL, SANAT YAPIYORUZ…

Neredeyse insanlık tarihi kadar eski olan koku sektöründe, başarının ve dünya markalarıyla aynı kulvarda yer alabilmenin sırrını; sadece teknik bilgi, birikim veya uzmanlaşma ile açıklamanın mümkün olmadığını savunan Ceyhan & Erhan Elmas Kardeşler; “Biz parfüm notalarımızla besteler yaparız, bestemizi koklayıp beğenenler olur. Bu sanat eserini bestelerken yaşadığımız heyecanı, tutkuyu, keyfi ve mutluluğu o şişenin içine sığdırmaya çalışırız. Sunarken de yaşadığımız bu güzel hisleri paylaşırız. İşte o zaman tamam olur.” diyor. Henüz lansmanı yapılmamış olan “Diamond Collection” serisiyle dünya parfüm sektöründe trend belirleyen noktaya gelmeyi hedefleyen Elmas Kardeşlere adını daha sık duyacağımızı tahmin etmek hiç de zor değil. Kaynak : Sektornews.com

Yorum gönder